Relacja MW - Targi Hair Fair w KatowicachTargi fryzjerskie - Festiwal Fryzjerski Hair Fair
HAIR FAIR & BEAUTY FAIR

Organizatorzy, decydując o powrocie imprezy do Katowic w ubiegłym roku, do najnowocześniejszego obiektu kongresowego w Polsce, jakim jest katowicki MCK, byli przekonani, że Festiwalowi przyniesie to prestiż, zwiększenie liczby wystawców, a także sukces frekwencyjny. I tak faktycznie się stało – w 2016 roku Festiwal odwiedziło blisko 13 tys. osób. 

Ten rok przyniósł kolejne rekordy: w sobotę 25 listopada Hair Fair & Beauty Fair odwiedziło ponad 6 tys. osób, a w niedzielę 26 XI – ponad 10 tys., czyli łącznie ponad 16 tys. odwiedzających - mówi Lesław Nowara

Rekordowa była też liczba wystawców w części fryzjerskiej (ponad 70), gdzie zostało zaprezentowanych blisko 300 marek produktów profesjonalnych - dodaje.


Z punktu widzenia organizatorów, każda część składowa imprezy i programu była równie ważna, ponieważ wszystkie one tworzą harmonijną całość i sprawiają, że każdy – bez wyjątku – znajdzie na Festiwalu i Targach, coś atrakcyjnego i interesującego dla siebie.

Z całą pewnością, największą naszą dumą jest Scena Główna, na której w niedzielę zobaczyć było można wyjątkowe, wysmakowane artystycznie widowiska z gwiazdorską obsadą, które zachwyciły różnorodnością inspiracji, kostiumów, aranżacji scenicznych. Każdy z tych pokazów na długo zostanie zapamiętany przez publiczność. Trudno którekolwiek z tych widowisk szczególnie wyróżnić, gdyż każde z nich przygotowane zostało z taką samą starannością i każde warte było obejrzenia i nagrodzenia burzą oklasków.

Drugim elementem Festiwalu, który także chcemy mocnej zaakcentować, jako czynnik wpływający na prestiż imprezy i jej atrakcyjność, są konkursy fryzjerskie. I tu również warto podkreślić różnorodność konkurencji, atrakcyjność i bogactwo nagród, hojność sponsorów – wystawców Festiwalu, a przede wszystkim skład komisji konkursowych, w których udział wzięli najbardziej znani i utytułowani polscy styliści, zaliczani do grona największych autorytetów w światowym fryzjerstwie, zdobywcy wielu medali na fryzjerskich Mistrzostwach Świata, Europy i Polski.

Trzecia rzecz, na którą warto zwrócić uwagę, jako nowość tegorocznego Festiwalu i Targów, była specjalna aplikacja mobilna – do pobrania na tablet lub smartfon, zawierająca wszystkie istotne informacje o programie imprezy, wystawcach, jurorach, stylistach, wykładowcach, która zastąpiła tradycyjny katalog targowy w wersji drukowanej. Aplikacja dawała każdemu uczestnikowi targów niemal nieograniczone możliwości wyszukiwania oraz indywidualnego zaplanowania udziału w poszczególnych eventach, składających się na program imprezy, bez obawy pominięcia czegokolwiek wartego uwagi. 

 

KOMENTARZE