Jak działa cynk na porost włosów?artykuł-Jak działa cynk na porost włosów?

CYNK - czy faktycznie poprawi naszą kondycję włosów i przyspieszy ich porost?

Cynk wpływa bezpośrednio na tworzenie się keratyny, ale również wpływa na wchłanianie witaminy A.
Dodatkowo reguluje aktywność gruczołów łojowych, a żeby było mało... chroni komórki naszego organizmu przed wolnymi rodnikami.  


Czy stosowanie cynku w naszej codziennej diecie poprawi kondycję naszych włosów? 

W przypadku cynku powinniśmy uważać, ponieważ, zarówno nadmiar jak i niedobór jest niekorzystny. Jego brak może spowodować osłabienie się włosów, w konsekwencji wypadanie, natomiast zbyt duże stężenie może powodować puszenie się naszej czupryny i kłopoty z rozczesywaniem. Dlatego zawsze zanim zdecydujemy się na suplementację, powinniśmy zrobić badania i dopiero przy niskim poziomie cynku jak i niedoborze zdecydować się na jego przyjmowanie. Rola cynku w takich przypadkach jest bardzo ważna, ze względu na to, iż kontroluje przebieg procesów powstawania keratyny, czyli białka, z którego składa się każdy włos.


W jakich produktach szukać cynku? 

Jeśli brakuje nam cynku, na naszym talerzu powinny znaleźć się ostrygi. To właśnie one są najbogatszym źródłem cynku. Jeśli jednak nie jesteś koneserem lub koneserką takich wynalazków, mamy dla Ciebie coś innego!
Kolejnym produktem, który zawiera dużą ilość cynku jest wątroba wołowa, a jej 100 gram zawiera zaledwie 3 miligramów cynku. Jeśli nie jesteś jednak miłośnikiem mięsa i szukasz innego rozwiązania... nie martw się!  
Doskonałym źródłem cynku jest także zielony groch czy cebula - jednak musimy pamiętać, że jeśli chcemy zaspokoić dzienną, zapotrzebowaną dawkę cynku, musielibyśmy zjeść dość sporo tych produktów :)

 


KOMENTARZE