Włosy podczas upalnego lataartykuł-Włosy podczas upalnego lata

Lato rozpoczęło się już jakiś czas temu, tak samo wakacje.. a co kojarzy się nam z wakacjami? Oczywiście, że przepiękne słońce, upały i plażowanie... 
Lato jest szczególnie trudnym okresem dla Twoich włosów.
Promienie słoneczne, kąpiele w basenie... z czym to się wiąże?


Jeśli chodzi o kąpiele, musimy Was ostrzec! :) 
Chlor bardzo wysusza włosy i ciało. Pozbawia je wilgotności, rozjaśnia. Włosy stają się kruche, łamliwe, rozdwajają się. Sól również wysusza nasze włosy. Może troszkę mniej, ale przy każdej kolejnej kąpieli słonecznej włosy stają się bardziej wrażliwe i wysuszone. Słońce wpływa również negatywnie bo także wysusza włosy. 


Lato to przede wszystkim wysokie temperatury oraz promienie słońca! Jak możemy zabezpieczyć nasze włosy przed promieniami UV?
W tej chwili mamy na rynku dostępnych bardzo dużo kosmetyków chroniących ciało i włosy. Są to spray'e ochronne, szampony oczyszczające z soli i chloru, maski regenerujące i nawilżające. Takie kosmetyki możemy kupić w profesjonalnych salonach fryzjerskich, jak również w bardzo dobrych aptekach - nie są ona trudne do dostania, dlatego warto poświęcić chwilę czasu, tak aby odpowiednio zadbać o nasze włosy podczas gorącego lata :)

Jednak nie zapominajmy, że ochrona przeciwsłoneczna jest potrzebna przez cały rok, a nie tylko latem! Z promieniowaniem UV mamy bowiem do czynienia również zimą, wiosną i jesienią.

Latem, włosy szybciej się przetłuszczają.
Wymagają częstego mycia, które jest obowiązkowe po kąpieli we wcześniej wspomnianym basenie czy morzu.
Jednak, żeby nie zaburzać naturalnej bariery ochronnej skóry i nie wysuszać włosów częstym stosowaniem detergentów myjących, (o których ostatnio wspominaliśmy w artykule - SLS i SLES) - do naszego koszyka w sklepie lepiej odłożyć delikatne, nie obciążąjące włosy szampony.
Odpowiednie będą te, które nie zawierają w SLSów, SLESów!

 


KOMENTARZE