Filip Galas Haircut Academy - KARIBOU Live Showartykuł-Filip Galas Haircut Academy - KARIBOU Live Show

 KARIBOU Live Show

Karibou to tanzańskie powitanie, coś na podobnieństwo naszego „Jak się masz?“ – w tym duchu odbył się premierowy pokaz kolekcji KARIBOU Filipa Galasa i jego Teamu.
Zdecydowane, wyraziste cięcia, linia włosów czasem grubą kreską odcina się od czoła, czasami osobowość eksponują warstwy kolorów nakładające się na siebie.

Kolory włosów modelek nawiązują do tych spotykanych u mieszkańców Zanzibaru, gdzie pojawił się pomysł na kolekcję. Czarny, heban, czerwony i jego pochodne, błękit i biel – to tonacje będące motywem przewodnim kolekcji.

Karibou jest pełna kontrastów zarówno w sposobie cięcia włosów, w którym występują dyskoneksje, jak i w ich kolorze – w którym ważną rolę spełniają kontrasty. Dominują ciemne barwy (czarny, heban) i różne faktury - od gładkich,  po rozczochrane dłonią. Próżno szukać tu miękkich fal i romantycznych loczków... dominuje ekspresyjna dynamika linii prostych. Nie ma tu więc miejsca na nieśmiałość i delikatność  – karibou jest przecież przeciwieństwem zamknięcia.

Na scenie w Poznaniu pojawiło się pięć modelek, tych samych, które wcieliły się w bohaterki kolekcji. Pełne inspiracji show wzbudziło wiele emocji i pragnienia wyjazdu na Zanzibar, który był inspiracją do powstania Karibou.


KOMENTARZE