Facebook 

Menopauza a wypadanie włosów

Kategoria: Trychologia Data: 2014-06-25 14:41:50

Wiem, że po przebytej menopauzie kobieta traci znaczną ilość włosów. Czytałam, że nawet 40% kobiet po przebytej menopauzie ma problemy z łysieniem. Czy można temu zapobiec?

W takim przypadku w pierwszej kolejności powinnyśmy udać się do specjalisty, który oceni, ile jest włosów następowych/ nowych rosnących, jaka jest  aktywność mieszków włosowych. Jest to podstawa, na podstawie której, specjalista jest w stanie ocenić skuteczność możliwych form kuracji. To czy osobie zostanie zalecona najpierw kuracja domowa (ampułki, lotony w połączeniu z odpowiednim szamponem i peelingiem), czy np. mezoterapia, czy też inne zabiegi  stosowane przy utracie włosów, zależy przede wszystkim od potencjału włosów u  osoby borykającej się z danym problemem. Wiadomo, iż tutaj najważniejsza jest regularność i systematyczność stosowanych kuracji - w związku z tym, osoba sama podejmuje decyzje, czy woli przeprowadzać kurację sama w domu, czy oddać się w ręce specjalistów, na zabiegi, mniej więcej w odstępach tygodniowych.

Kolejnym ważnym aspektem jest skuteczność możliwych form leczenia, ale również koszty stosowanych kuracji. Najskuteczniejsze są zabiegi, gdzie wykorzystywana jest mezoterapia, mezoterapia mikroigłowa, elektrostymulacja, czy darsonwalizacja. Jednak są to wyższe koszty niż w przypadku kuracji stosowanych w domu. Z kolei domowe leczenie, może osoba stosować nawet codziennie, przy użyciu np. specjalistycznych lotonów.

Jednak są przypadki, kiedy wszystkie, dostępne formy leczenia włosów na rynku nie będą nas satysfakcjonowały. Jeżeli zmiany, które zaszły w cebulkach włosów są bardzo duże, osoba późno zgłosi się z problemem do specjalisty, nawet najlepsze preparaty, zabiegi nie pomogą, lub pomogą w nieznacznym stopniu.

Izabela Szymczak

Specjalista w dziedzinie trychologii, właścicielka Kliniki Włosów Hair Lab, w której w oparciu o najnowsze światowe technologie, proponowane są najnowocześniejsze metody niechirurgicznego uzupełniania włosów dla osób cierpiących z powodu wypadania włosów, a także osób pragnących poprawić swój wygląd...