Facebook 

Czy częste mycie włosów przetłuszczających się sprawia, że szybciej się przetłuszczają?

Kategoria: Trychologia Data: 2013-06-18 13:56:23

Mitem jest stwierdzenie, iż osoby borykające się z problemem nadmiernej produkcji łoju na powierzchni skóry głowy, osoby z łojotokiem, nie powinny myć za często włosów, bo to spowoduje jeszcze zwiększenie tego problemu. Właśnie takie osoby powinny pamiętać, że zaniechanie tej czynności, może przyczynić się do zwiększania flory bakteryjnej, na skórze głowy, często doprowadzając do obecności bakterii łupieżowych. Co więcej, nadmierna warstwa sebum na skórze głowy może doprowadzić do zaczopowywania się mieszków włosowych, co skutkuje wypadaniem, osłabieniem się włosów.

Prawdą jest, ze częste mycie włosów tłustych, ale niewłaściwie dobranych szamponem ( np. nawilżającym) może zwiększyć problem przetłuszczanie, ale tylko w przypadku stosowania niewłaściwie dobranych preparatów.

Izabela Szymczak

Specjalista w dziedzinie trychologii, właścicielka Kliniki Włosów Hair Lab, w której w oparciu o najnowsze światowe technologie, proponowane są najnowocześniejsze metody niechirurgicznego uzupełniania włosów dla osób cierpiących z powodu wypadania włosów, a także osób pragnących poprawić swój wygląd...