Facebook 

Analiza pierwiastkowa włosów

Kategoria: Trychologia Data: 2014-07-30 12:54:59

Czytałam, że analiza pierwiastkowa włosów ujawnia choroby niedoborowe i zatrucia. Jeśli to prawda, to gdzie taki zabieg diagnostyczny można wykonać i ile on kosztuje?

Badanie pierwiastkowe nie jest zabiegiem. Wystarczy do niego próbka niefarbowanych (!) włosów, obcięta z potylicy (tyłu) głowy, od skóry. Ważne jest, aby próbka ta nie składała się z włosów dłuższych od skóry niż 3 centymetry (czyli nie można do badania obciąć np. końcówek włosów, czy od połowy długości), gdyż tam w strukturze włosa istnieje "zapis" tego co działo się w przeszłości w organizmie. Dlatego też potrzebna jest próbka włosa pobierana zaraz przy skórze.

Obciąć ją może fryzjer, ewentualnie ktoś z domowników/znajomych (jeśli zrobi to np. z kilku miejsc, tak, aby osoba nie miała potem "łysego" miejsca). Wielkość próbki to ilość włosów jak na "łyżkę stołową" długości 3 cm od skóry.

Oprócz takiej ilości włosów do badania potrzebne jest wypełnienie ankiety w której podaje się dane dotyczące wieku/wagi/przebytych chorób, stylu, trybu życia itp. Ankietę można pobrać online, próbkę samemu przygotować i wysłać na wskazany adres.

Można również udać się do specjalistycznych klinik, w których fryzjer pobiera próbkę, a ankieta jest dostępna na miejscu do wypełnienia. W takich przypadkach wszystkie formalności załatwia firma zlecająca.  W obu przypadkach na wyniki badania (pisemny opis) czeka się około 4-5 tygodni.

Izabela Szymczak

Specjalista w dziedzinie trychologii, właścicielka Kliniki Włosów Hair Lab, w której w oparciu o najnowsze światowe technologie, proponowane są najnowocześniejsze metody niechirurgicznego uzupełniania włosów dla osób cierpiących z powodu wypadania włosów, a także osób pragnących poprawić swój wygląd...