Facebook 

Jak pielęgnować włosy po wyjściu z sauny?

Kategoria: Pielęgnacja włosów Data: 2013-09-09 11:11:18

Często chodzę do sauny. Wiem, że temperatura w saunie źle wpływa na kondycję włosów. Jak pielęgnować włosy po wyjściu z sauny?

Sauna do włosów jest moją propozycją na Pani problem. Sauna silnie regeneruje i nawilża osłabione i zniszczone włosy. Łuska włosa uchyla się, dzięki czemu każdy kosmetyk przeznaczony do pielęgnacji (olejek arganowy, olejek awokado) łatwiej wnika do środka. Należy pamiętać, że włosy po takim zabiegu należy umyć, a następnie spłukać wodą. Ten końcowy etap pozwoli zamknąć łuski włosa, co jest niezbędne dla prawidłowo przeprowadzonego zabiegu pielęgnacyjnego.

Jeżeli Pani włosy są farbowane musimy dodatkowo je zabezpieczyć, aby nie straciły koloru, ani blasku. W tym celu należy zastosować maskę z odpowiednim PH.

W przypadku włosów rozjaśnianych lub farbowanych na blond należy skorzystać z profesjonalnych masek SPA, które nawilżają i wzmacniają włosy przywracając im naturalną witalność. Takie maski powinny zawierać keratynę, witaminy A, E, B, C, olejek arganowy, kwas hialuronowy, proteiny jedwabiu.

Pamiętajmy, aby po zabiegu z wykorzystaniem sauny obficie spłukać włosy wodą.

Sebastian Zając

Prywatnie :  Ojciec Nataszy lat 7 Zawodowo : Fryzjer, stylista, edukator technik fryzjerskich.Osiągnięcia :Założyciel Salonu fryzjerskiego sam.sebastian.styleAutor wielu programów szkoleniowych o specjalności strzyżenie i pielęgnacja.Współpraca z firmą s-heart-s Japonia.Obecnie: fryzjer, edukator...