Facebook 

Ombre, sombre, a może flamboyage - wybierz swój styl!

Kategoria: Koloryzacja Data: 2015-11-13 11:17:22

Techniki koloryzacji takie jak ombre, sombre czy flamboyage nie są nam obce. Prawie każda kobieta wie na czym polega taki proces koloryzacji, jednak problem powstaje gdy mamy je rozróżnić i wybrać, który styl będzie nam pasował najbardziej.

Czym więc jest ombre?

 

Inaczej nazywa się go brondem, co oznacza że jest to połączenie brązu z blondem. Ombre polega na rozjaśnieniu końcówek włosów farbą o kilka tonów jaśniejszą. Przejście pomiędzy stałym kolorem włosów, a rozjaśniaczem powinno być płynne, a kolor powinien być odpowiednio stopniowany od naturalnego do pożądanego przez nas rozjaśnienia. Taka koloryzacja nadaje wyrazu, odmładza. To również doskonały pomysł na delikatną zmianę naszego image`u. Jeśli jesteśmy znudzone swoim kolorem włosów, a nie chcemy przeprowadzać drastycznych zmian, ombre jest odpowiednim dla nas wyjściem. Poza tym styl ten świetnie podkreśla kręcone bądź falowane włosy. Oczywiście przed koloryzacją ombre należy odpowiednio zadbać o końcówki włosów, aby cała fryzura prezentowała się bezbłędnie.

 

 

 

 

damianCzesze http://damianczesze.blogspot.com/

Żegnaj ombre witaj sombre!

 

Sombre to młodsza wersja ombre, czyli "soft ombre". Metoda rozjaśniania włosów typu sombre daje nam efekt muśniętych słońcem włosów. Fryzura taka świetnie nada się na wakacje. Słońce sprawia, że nasze włosy mienią się kolorami i zyskują słoneczne refleksy. Taki efekt uzyskujemy również poprzez sombre. Klasyczne ombre zakłada zużycie mocnego rozjaśniacza, a sombre daje nam dużo delikatniejszy efekt. Co więcej ombre sprawdza się głównie u szatynek i brunetek, a sombre to propozycja dla wszystkich kolorów włosów, ponieważ rozjaśnianie zaczyna się kilka centymetrów od nasady włosów. Kolor jest stopniowany, a najjaśniejszą partią włosów stają się końcówki. Cały proces przebiega przy zachowaniu naturalnego rozjaśnienia. Kosmetyki stosowane do procesu powstawania sombre są delikatniejsze niż w przypadku mocnego rozjaśnienia w ombre. Sombre jest również polecane dla pań z włosami krótkimi lub półdługimi przeciwnie do ombre, które przyznajmy szczerze najlepiej wygląda na długich włosach.


damianCzesze
http://damianczesze.blogspot.com/

Flamboyage!

Jest to technika koloryzacji dostosowana do każdej pory roku, do każdego koloru włosów i dla każdej długości włosów. Flamboyage, to technika która pozwala na wspaniały efekt niezależnie od koloru włosów. Wygląda dobrze zarówno na kobietach, które mają dużo włosów i na tych, których włosy są cienkie i rzadkie. Flamboyage to podkreślenie koloru włosów poprzez nałożenie refleksów na całej długości. Podczas koloryzacji metodą flamboyage wykorzystuje się specjalne samoprzylepne paski foliowe, do których przyklejają się niewielkie pasma włosów, na które nakładana jest farba. Przy flamboyage mamy okazję przyciemnić lub rozjaśnić włosy o jeden-dwa tony i taki sposób koloryzacji wygląda bardzo naturalnie. Jest to więc kompromis pomiędzy ombre i sombre, który pozwala na efekt ujednoliconych refleksów w tonacji naszego naturalnego koloru.

Kruczek Hair Concept https://www.facebook.com/khcsalon/?fref=ts

Co jest zasadniczym plusem wszystkich tych koloryzacji? Brak odrostów!! Przy takich koloryzacjach włosów małe i średnie odrosty tylko potęgują zamierzony efekt. Korzystając więc z takiej metody koloryzacji będziemy rzadziej odwiedzać fryzjera, a nasze włosy będą miały czas na regeneracje pomiędzy koloryzacjami. Skorzystają na tym w szczególności zapracowane i zabiegane osoby lub takie, które nie mogą zmieniać swojego wizerunku zbyt rażąco i często. Jest w czym wybierać! Zapytaj swojego fryzjera!