Facebook 

Tribe One - Sassoon Academy

Kategoria: Kolekcje fryzur Data: 2012-06-26 11:08:22

Styl pokoleń  w jego najbardziej efemerycznej postaci; przemijające i jednorazowe spojrzenia rzucane w dowolnym momencie. Kolekcja "jednego pokolenia" jest pierwszą w historii kolekcją, która celebruje hiperindywidualizm. Pokolenie globalizmu pragnie przeobrażenia, ponownego opanowania świata poprzez stworzenie trzech nowych wizji młodzieńczej świeżości.

MIŁOŚĆ to czysty rock and roll romantyzmu. Przybiera kultowe obrazy prerafaelitów i artystów-rebeliantów XIX w. oraz śledzi drogę przejścia od grunge`u z roku 1990 do nowych rockowych postaw naszych czasów.

BIAŁY HAŁAS tworzy odmowę elegancji. Przedstawia minimalistyczną, czystą abstrakcję i kształty geodezyjne oraz spokojne miejsce, w którym można się skryć przed burzą współczesnej kultury.

OWOC odzwierciedla wizję szalonego świata przeciążonego w cyberprzestrzeni. Modny wygląd niczym kolorowe kreskówki z kalejdoskopu tworzy pokolenie wyróżniające się z tłumu.

Elastyczne cięcie i techniczny kolor promuje indywidualizm i jednoczy wszystkie pokolenia. Obwodowe kształty graficzne w połączeniu z niewidzialnymi warstwami tworzą formy, mogące zmieniać się od śmiałych, przez niespodziewane a kończąc na redakcyjnych. Kolor jest zróżnicowany. Seria subtelna blaknie, jest rozproszona z ciemności do jasności oraz z jasności do ciemności, nawet długość włosów jest dostosowana do linii eliptycznych, tworząc jakby orbitę wokół głowy. Delikatny róż  przechodzi w krwistą czerwień - mieszanina kolorów łącząca się z od cieniami błękitu, fioletu i czerni.