Facebook 

Hot Rod - Sassoon Academy

Kategoria: Kolekcje fryzur Data: 2012-06-26 10:28:25

Kolekcja Hot Rod - jesień-zima, czerpie inspirację z prac szwajcarskiego fotografa Karla Heinz Weinbergera, którego ziarniste obrazy przedstawiają stylistycznie niezadowolonych nastolatków Zurychu nazywanych halbstarke lub półsilnymi. W sugestywnych zdjęciach Weinbergera odznaczają się młodzi rebelianci amerykańscy, jakby pocięci i ponownie sklejeni; spodnie jeansowe i kurtki misternie dopasowane; klamry pasków uformowane w podkowy; zamki zastąpione wkrętami, śrubami i łańcuchami. Młodzież odgrywająca twardzieli odnosi się do klasycznej ikonografii buntu aczkolwiek z własnym widocznym akcentem.

Alkohol, bójki czy pocałunki: fotografie Weinbergera pokazują, że czas dojrzewania to czas instynktu: plemiennego, emocjonalnego i seksualnego. Jest to wiek, kiedy niepewność przeplata się z brawurą, gdy pasja jest tu i teraz, a nie w jakiejś dalekiej przyszłości dorosłych. Weinberger pokazuje również, że świat nastolatków jest szalenie narcystyczny i bardzo trudno jest im uwolnić się od lustra refleksji.

Temat nastoletnich rebeliantów jest wyrażony w kształtach ich fryzur, które są uczesane na jeża, niejako przeskakując  w kierunku innowacji. Kształty fryzur o nieregularnej fakturze są wydłużone od tyłu do przodu. Pasy włosów są cięte przez górę, przez przesuwanie palców wzdłuż włosów i jednoczesne przesuwanie nożyczek. Wąskie, proste kształty na skroniach i plecach odważnie odzwierciedlają kultowy wygląd lat 50-tych. Kolory są monochromatyczne strategicznie rozmieszczone tak, aby przy poruszaniu włosów migotały i tańczyły. Tony są stopniowane od silnych do delikatnych ? mieszanki cyny i srebra aż do bieli. Kaszmirowy brąz, subtelnie wygładzony kremem tak, aby dawać wrażenie oleju na wodzie.

 

 

 

Cut & Colour:                                                                   The Sassoon Creative Team

led by Mark Hayes | International Creative Director

Make-up:                                                                           Daniel Koleric

Clothes Stylist:                                                                Tabitha Owen

Photographer:                                                                 Colin Roy

Styling Products:                                                             Sassoon Professional

Colour Products:                                                             Sassoon Professional Chromatology