Facebook 

Nowy rok, jak co roku, wkracza w fazę noworocznych postanowień...

Po pierwszym stycznia zaleje świat tsunami nowych zasad i reguł gry. Ot, reguła rzucania. Realizuje się ona głównie w dwóch obszarach: jedzenia i picia...

Czytaj Całość

Pan Minutka na podsłuchu

Fryzjer to specjalista od farbowania strzyżenia, modelowania oraz... słuchania klienta. Wybrałeś zawód fryzjera? Musisz widzieć, że będziesz też psychologiem i powiernikiem największych sekretów swoich klientów. Dowodem na to niech będzie felieton Oskara Bachonia.

Czytaj Całość

Frodo na szyi Hanki, czyli nie tak miało być - felieton Oskara Bachonia

Hanka nigdy nie odwołała u mnie wizyty. Zawsze tak samo punktualna, z ustalonym dwa miesiące do przodu terminem, elegancko ubrana. To ten typ kobiety, która nigdy nie ma wpadek: wstaje rano już z umytymi zębami i pełnym makijażu.

Czytaj Całość

Misiokocie - felieton Oskara Bachonia

Zjawisko to występuje dosyć powszechnie w polskim społeczeństwie, choć jeszcze efekty badań nie zostały opublikowane w biuletynie naukowym. Polega ono z grubsza na tym, że przychodzi para na imprezę i z każdym jego kieliszkiem, ona zmienia się z partnerki życia na krytyczną mamusię, czyniąc z dorosłego chłopa wagi żywej bezwolnego Miasiaczka, który bez polecenia z ust Kici zapewne zapomniałby oddychać.

Czytaj Całość

Kuna - Oskar Bachoń

Ciocia Krystyna miała dwóch bogów: tego tradycyjnego i doktora Piotra. Do obu odwoływała się z podobną częstotliwością, choć w różnych kontekstach rodzinno-kulturowych.

Czytaj Całość

Święto Zmarłych, czyli grobbingowe historie podsłuchane

- Stefan, Jezus Maria a cóżeś ty za buty ubrał? Uświnione całe. Wstyd się z Tobą wśród ludzi pokazać. Czemuśże jeszcze tych zniczy nie wyciągnął? Ile mam czekać? Widzisz przecież, że mnie noga boli. Już przez ciebie rano to podwójną dawkę na serce musiałam wziąć. Śmiej się, śmiej, jeszcze mnie będziesz na Rakowicach odwiedzał.

Czytaj Całość

Seks i wymięte spodnie - Oskar Bachoń

Dane mi było obserwować ją od czasów, gdy była jeszcze zhippisiałą nastolatką. I wiedziałem TO od początku. Czułem to, zanim jeszcze ona zorientowała się, że tradycyjne heteroseksualne życie nie jest jej drogą.

Czytaj Całość

Na delegacji to nie zdrada - Oskar Bachoń

Przedział w pociągu relacji Kraków-Warszawa. Jestem ja, schowany za październikową edycją amerykańskiego Vogue`s i ich dwóch. Korporacyjni wyjadacze, ubrani zgodnie z korporacyjnymi wyznacznikami elegancji i wszelkimi niezbędnymi korporacyjnymi gadżetami.

Czytaj Całość

Mariola i Bonzo z Amazonki - Oskar Bachoń

To była sytuacja, w której człowiek wznosi ręce ku Bogu - obojętnie, czy w niego wierzy, czy nie - i stukrotnie dziękuje, że jest jej tylko obserwatorem, a nie uczestnikiem.

Czytaj Całość

Partnerzy