Facebook 

Ile czasu przeznaczyć na zrobienie dredów?

Kategoria: Dredy Data: 2014-02-10 11:04:58

Zamierzam założyć sobie dredy. Ze względu na brak czasu muszę to sobie jakoś zaplanować, więc byłabym wdzięczna za określenie przedziału czasowego, w jakim ten zabieg będzie wykonany. Mam włosy do ramion.

Dla dredloków (dredów tymczasowych)

Zakładanie dredloków metodą na warkoczyk trwa około od 1 do 6 godzin. Głównym czynnikiem wpływającym na czas wykonania, jest rodzaj zakładanych dredloków. Dredloki podwójne zakłada się w około 2-4 godziny, natomiast w przypadku pojedynczych, których zazwyczaj potrzeba dwukrotnie więcej, czas może się wahać w przedziale od 4 do 6 godzin. Nie bez znaczenia jest również doświadczenie, wprawa i dokładność, dzięki którym można skrócić czas nawet do 1-2 godzin.

Dla dredów naturalnych

W przypadku dredów naturalnych wykonywanych szydełkiem, czas wykonania zależy od takich czynników jak:

1. Umiejętności i wprawa dreadmakera - im większe doświadczenie i wprawa, tym czas zaplatania będzie krótszy (różnica może wahać się od 1-3 godzin do 1-2  dni).

2. Podatności włosów - grube, gęste a zwłaszcza bardzo proste i zadbane włosy są mniej podatne na tapirowanie, co może wydłużać czas zaplatania, jeżeli chcemy zachować odpowiedni poziom dokładności (różnica od 2-6 godzin).

3. Ilości i grubości dredów - im większa ilość dredów, tym więcej czasu potrzeba na ich wykonanie  (różnica od 2 godzin dla około 40 szt. do około 10 godzin dla ponad 100 szt.).

4. Dokładności wykonania - im lepiej wykonane mają być dredy tym więcej czasu potrzeba (różnica od 2-6 godzin).

Zakładając, że mamy włosy do ramion, chcemy około 40-50 szt. dredów wykonanych przez profesjonalistę, a nasze włosy są dość podatne, czas wykonania może się wahać od 8 do 12 godzin pracy, należy zarezerwować sobie na pewno cały dzień, a w niektórych przypadkach nawet 2 dni. Czas ten można skrócić o około połowę, jeżeli zaplatać będą dwie osoby.

Jeżeli chodzi o dokładne informacje, najlepiej jest się pytać osoby, u której będziemy wykonywać, zakładać dredy. Ona udzieli nam najdokładniejszych informacji.

Maciej Wójcik

Jest profesjonalnym dreadmakerem od ponad 10 lat. Zajmuje się dredami nie tylko jako fryzurą alternatywną, lecz również stara się poszerzyć świadomość i wiedzę ludzi na jej temat. Jego pasja, z biegiem czasu, przerodziła się w styl życia i dobrze prosperującą działalność oraz markę (dread-zone.pl...