Facebook 

Czy z włosów kręconych można zrobić dredy?

Kategoria: Dredy Data: 2014-03-28 08:51:34

Czy z włosów kręconych można zrobić dredy?

Rodzaj włosów, czy ich wygląd nie mają wpływu na wykonanie dredów. Dredy można wykonać z każdych włosów zarówno prostych jak i kręconych. Używając odpowiednich technik i narzędzi (np. szydełka) włosy muszą spełnić tylko jeden warunek - powinny mieć minimum 10 cm długości.

Po pewnym czasie od zrobienia dredów, posiadacze bardzo mocno kręconych włosów, mogą jedynie zauważyć subtelne różnice w wyglądzie i sposobie układania się dredów. Zauważyłem bowiem, iż bardzo mocno kręcone włosy rzadziej wychodzą z dredów, niż w dredach zrobionych z prostych włosów. Nie zmienia to jednak faktu, że najważniejsze jest jednak odpowiednie wykonanie, zbicie i pielęgnacja, a rodzaj włosów stanowi drugorzędny lub nawet trzeciorzędny czynnik.

Maciej Wójcik

Jest profesjonalnym dreadmakerem od ponad 10 lat. Zajmuje się dredami nie tylko jako fryzurą alternatywną, lecz również stara się poszerzyć świadomość i wiedzę ludzi na jej temat. Jego pasja, z biegiem czasu, przerodziła się w styl życia i dobrze prosperującą działalność oraz markę (dread-zone.pl...