Facebook 

Co to są dred loki?

Kategoria: Dredy Data: 2013-11-19 11:59:28

 

Dredloki (inaczej tymczasowe dredy syntetyczne) wykonane są ze zgrzanych pasm włosów syntetycznych, przypominających skręt loków. Dzięki temu nie wymagają szczególnej pielęgnacji, zaś wyglądem przypominają prawdziwe dredy. Cechą charakterystyczną dla dredloków jest fakt, iż doplata się je na głowie na okres około 2-3 miesięcy (podobnie jak warkoczyki). Dredloki są bardzo proste w zakładaniu i zdejmowaniu.


Pochodzenie:
Ogromny wpływ na dredloki miała kultura techno (rave) i pozostałe odmiany muzyki elektronicznej, szczególnie Dark Independent z subkulturą cybergotów. Tendencja do ubierania się w jaskrawe, neonowe kolory, duża ilość biżuterii z tworzywa sztucznego oraz zakładanie wszystkiego, co świeci w promieniach UV to cechy charakterystyczne tych subkultur, które z czasem sięgnęły także po kolorowe, nietypowe fryzury takie jak dredloki. Z czasem do robienia fryzur, peruk i instalacji zaczęto wykorzystywać przeróżne materiały od plastikowych neonowych nici, kabli poprzez wełnę aż po włosy syntetyczne. Dredloki można także nosić jako dopinki do włosów i kucyki (dreadfallsy).

 

 

Style Dredloków.
Istnieje wiele różnych rodzajów dredloków. Najbardziej rozpowszechnione w Polsce są dredloki robione fabrycznie. Niestety poza bogatą paletą kolorystyczną nie wyróżniają się niczym szczególnym. Ich trwałość również potrafi pozostawić wiele do życzenia.

 

 

Dużo lepiej wykonane i trwalsze są dredloki robione ręcznie, zarówno te zgrzewane jak i szydełkowane. Dzięki odpowiednim sposobom, materiałom i wariantom kolorystycznym możemy wyróżnić wiele pod styli i ich kombinacji, np. dredloki szydełkowane, zgrzewane, wełniane, pojedyncze i podwójne, jedno i wielokolorowe itp.

 

 

 

 

 

 

Wsparcie merytoryczne Anouk Dreadmaker

Maciej Wójcik

Jest profesjonalnym dreadmakerem od ponad 10 lat. Zajmuje się dredami nie tylko jako fryzurą alternatywną, lecz również stara się poszerzyć świadomość i wiedzę ludzi na jej temat. Jego pasja, z biegiem czasu, przerodziła się w styl życia i dobrze prosperującą działalność oraz markę (dread-zone.pl...