Facebook 

I stała się jasność - znamy wyniki wiosennej edycji FryzjerManii!

Kategoria: Artykuły Data: 2017-05-16 13:46:23

Zawód fryzjera to zawód artysty. Fryzjer słucha, obserwuje otaczającą rzeczywistość i stąd czerpie energię do własnych działania.
Gra światła i koloru w wiosennej edycji FryzjerManii stworzyła dla Stylistów fantastyczną przestrzeń do uzupełnienia, łączenia różnych stylów i faktur.

Do wiosennej edycji zgłosiło się wielu Stylistów, którzy stworzyli swoje dzieła z rozmachem i pasją. Takie fryzjerstwo zachwyciło naszą redakcję oraz jurorów grą kolorów, światła, kontrastu, które nadały wielu pracom wyjątkowy, wyrazisty ton.

Największą ilość punktów w tej edycji zdobyła Weronika Walczak z Salonu Fryzjerskiego Arkadia -Beata.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Praca Weroniki Walczak bazuje na grze świateł oraz kolorach, które nadają tej stylizacji dynamiki. Światło rozproszone na włosach sprawia, że włosy stają się lekkie, a wykonana koloryzacja nietuzinkowa i nowoczesna. Weronika zrywa ze stereotypami, projektowaniem fryzur męskich na jedną modłę. Pokazuje jak być odważną i nie bać się oryginalnych trendów.

 

Weroniko skąd pomysł na taką stylizację do wiosennej edycji?

Bardzo spodobał mi się temat konkursu, dzięki któremu mogłam poszaleć z kolorami. Chciałam zrobić coś innego, dlatego w mojej stylizacji modelem został mężczyzna. Zazwyczaj w odważnych koloryzacjach gustują kobiety, mało który mężczyzna decyduje się na takie kolory. Chciałam, aby w mojej pracy coś się działo. Przy okazji powstawanie tej stylizacją stało się wspaniałą zabawą.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opowiedz nam jak powstała Twoja gra ze światłem i kolorem?

Wizję na stylizację miałam już od pewnego czasu, niestety nie potrafiłam znaleźć odpowiedniego modela z taką długością włosów. Poza tym nikt nie był tak odważny, by zgodzić się na mój pomysł koloryzacji. Kiedy chciałam zmienić cały, pierwotny zamysł fryzury i dedykować ją kobiecie, mój chłopak postanowił się poświęcić... Włosy najpierw rozjaśniłam, niestety ciężko schodził kolor, dlatego zabieg musieliśmy powtórzyć. Następnie nałożyłam toner, aby włosy nie były żółte. Końcowym etapem była zabawa z kolorami...

 

 

 

 

 

 

 

 

Wygrana we FryjerManii czym jest dla Ciebie?

Bardzo lubię brać udział w konkursach, w których mogę poszaleć. W tworzeniu stylizacji artystycznych, awangardowych czuję się naprawdę dobrze. FryzjerMania daje możliwość stylistom na kreatywne podejście do zawodu, który na co dzień wykonują. W tym konkursie biorę udział drugi raz. Za pierwszym razem nie udało mi wygrać, ale dzięki temu otrzymałam sporą dawkę motywacji, aby wymyślić naprawdę coś ciekawego i oryginalnego. Bardzo się cieszę z tej wygranej!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

włosy: Weronika Walczak / Salon fryzjerski Arkadia Beata
foto: Roxana Matla / Roxana Matla Fotografia

 

Małgorzta Babicz: Praca, którą oceniłam najwyżej to najbardziej spektakularna metamorfoza z wszystkich stylizacji, które miałam przyjemność oceniać w tej edycji . Trójwymiar koloru w pastelowej odsłonię i to w męskim wydaniu to przejaw dużej odwagi a tym samym kreatywności . Gratulacje!!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

Marta Kucharczyk: Stylizacja z niezwykłą grą świateł i kolorów, które poruszają zmysły. Kolory wydają się migotać oraz mienić różnobarwnymi refleksami, zaś światło zaciera kontury. To propozycja niezwykle kreatywnego spojrzenia artysty na sztukę fryzjerską!

 

 

 

 

 

 

 

 

Wiosenna edycja FryzjerManii nasycona była twórczymi inspiracjami, które podkreślały głębię barw i strzyżeń, nadając stylizacjom bardzo wiele odsłon. Prezentujemy również metamorfozy, które zyskały miano prac wyróżnionych:

 

włosy: Alka Dębowska / Hairmate
foto: Jakub Pleśniarski

 

Jaga Hupało: Ta praca zachwyciła mnie swoją prostotą i minimalizmem. Klasyczny bob z grzywką o kolorze wpisującym się w temat konkursu "Gra świateł i koloru". Ten kolor nie jest dominujący co nadaje lekkość i nowoczesność fryzurze. Modelka wygląda świeżo i intrygująco. Doskonała estetyka pracy, a efekt końcowy jest powalający.

 

 

 

 

 

 

 

włosy: Aleksandra Dubiel
foto: Sonia Tlili

włosy: Wojtek Dworniczak
foto: Agnieszka Pacewicz