Dominik Garczyński - Finalistą Letniej Fryzjermanii!artykuł-Dominik Garczyński - Finalistą Letniej Fryzjermanii!

Wachlarz niestandardowych rozwiązań w kwestii propozycji upięć na lato jest szeroki, więc wszystko tak naprawdę zależy od naszej wyobraźni i otwartości na wprowadzanie do fryzur nowoczesnych akcentów. Letnia Fryzjermania pozwoliła stylistom na śmiałe eksperymenty z włosami. Niestandardowo wykonany warkocz czy nastroszone tapiry dodające czuprynie objętości to tylko niektóre propozycje dla kobiet nie bojących się łamać letnie konwenanse. Ukoronowaniem tej edycji Fryzjermanii była metamorfoza wykonana przez Dominika Garczyńskiego ze Studia Urody 101.

Jury zachwyciła w tej pracy zarówno pomysłowość wykonania jak i to, że cechując się dość awangardową formą nie odebrała modelce letniego seksapilu.

Kolorowe inspiracje na lato: warkocze, sploty, upięcia to bardzo wdzięczny temat. Twoja praca była mocno awangardowa. Skąd pomysł na potraktowanie letniej tematyki w taki właśnie sposób?

Kolorowe inspiracje na lato zawsze kojarzyły mi się z feerią barw, których w moich pracach nie brakuje. Róż jest teraz jak najbardziej na topie, szczególnie wśród klientów lubiących mocne akcenty. Fryzjerstwo to przenikanie się zróżnicowanych trendów. W tym sezonie jest tendencja do wykorzystywania etnicznych wzorów i kolorów, które znajdujemy w kulturze różnych narodowość. Moja metamorfoza jest odzwierciedleniem kultury czarnego lądu, gdzie kobiety często noszą na głowach obszerne, kolorowe turbany. Tak właśnie wygląda moja interpretacja kulturowych tendencji w trendach na to lato.

Fryzjermania nie jest pierwszym konkursem, w którym wziąłeś udział... Jakie są Twoje osiągnięcia w innych rywalizacjach fryzjerskich?

To prawda, co roku staram się choć raz brać udział w konkursach organizowanych przez marki fryzjerskie na produktach, na których pracuję.

W 2010 roku pracowałem z marką Wella i  konkurs Trendy Hair Revolution zakończyłem z tytułem wicemistrza Polski. Uczestnictwo w kolejnych konkursach fryzjerskich, plasowanie się na wysokich miejscach pozwoliło mi na rywalizację z najlepszymi.

W 2012 roku brałem udział w wielu zjazdach fryzjerskich jako ekspert. Byłem zaproszony do udziału w szkoleniach z ikoną światowego fryzjerstwa Francuzką - Leatiti Guenaue. Tam zdobyłem DIPLÓME Stage De Coupe & Couleurs z wyróżnieniem.

Moje prace przy sesjach modelingowych były publikowane w prasie Fashion Polish hair designe. Koniec 2012 roku to praca w stoicy jako Dyrektor Artystyczny z amerykańską marką Aloxxi.

 

 

W 2013 roku zawiązałem współpracę z renomowanym salonem fryzjerskim Studio Urody 101. Już w połowie roku wziąłem udział w renomowanym konkursie Color Zoom Challenge, w którym uplasowałem się na bardzo dobrym, 5 miejscu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rok 2015, poza udziałem we Fryzjermanii, to kolejny start w Color Zoomie. W tej chwili czekam na wyniki Color Zoom Challenge 2015, w którym moja praca została nominowana do finałowej piątki i ma duże szanse na wygraną!

 

 

 

 

 

 

Fryzjermania, wcześniej Łowcy Fryzur - to dwa nasze autorskie projekty. Jak wspominasz pracę na planie Łowców?

Łowcy Fryzur to świetny program, który wspominam właściwie do dnia dzisiejszego. Sądzę, że jest wielu fryzjerów, którzy chcieliby zaprezentować efekty swojej pracy właśnie w taki sposób. Ulice zapełnione są odważnymi kobietami gotowymi na spontaniczną metamorfozę! Program trafił w 100% w zapotrzebowanie na tego typu projekty zarówno u zwykłych kobiet jak i fryzjerów!


Jedną z nagród dla Finalisty naszego konkursu jest nagranie programu Fryzjermania, w którym pokazujemy jak pracują na co dzień Fryzjermaniacy. Będziesz miał również okazję zaprezentowania swojej propozycji metamorfozy. Masz już na nią pomysł?

Lubię przekazywać wiedzę i doświadczenie innym stylistom. W kolejnym odcinku Fryzjermanii zaprezentuję dużą metamorfozę mojej modelki. Chcę, aby jej wygląd zmienił się diametralnie. Pokażę w jaki sposób, przy wykorzystaniu panujących trendów w świecie mody, fryzjerstwa i wizażu wydobyć z niej całe kobiece piękno. A jeśli chodzi o mnie... nie byłbym sobą, gdybym nie pokusił się o przemycenie w swojej pracy małej nuty mojej kreatywnej stylistycznej duszy...

Czekamy więc na odcinek z Twoim udziałem! Dziękuję za przemiłą rozmowę!

Nagrodą dla Stylisty Lata są zestawy kosmetyków i narzędzi fryzjerskich znanych marek oraz udział w cyklicznym programie telewizyjnym Fryzjermania, którego premierę z udziałem Dominika Garczyńskiego zobaczycie już niebawem!

Ty też możesz zostać kolejnym zwycięzcą Fryzjermanii! Pokaż się w następnej, jesiennej odsłonie!

regulamin konkursu:
http://modnewlosy.pl/uploads/konkurs_img/fryzjermania_foormularz.pdf


KOMENTARZE