artykuł-Wielki finał konkursu fryzjerskiego L`Oréal Color Trophy już rozstrzygnięty!

Wielki finał konkursu fryzjerskiego L`Oréal Color Trophy już rozstrzygnięty!L`Oréal Color Trophy to polska edycja jednego z najbardziej prestiżowych międzynarodowych konkursów fryzjerskich, której organizatorem jest marka L`Oréal Professionnel. Celem konkursu jest poszukiwanie talentów i promowanie zawodu fryzjera - stylisty. Do tegorocznej edycji nadesłano ponad 150 zgłoszeń. Jury wybrało 8 prac finałowych które 10 września stanęły do rywalizacji o nagrodę główną, czyli wyjazd zagraniczny na szkolenie w jednej z prestiżowych akademii fryzjerskich, wyjazd na L`Oréal Business Forum pod Barceloną oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe!

W pierwszym etapie konkursu jury wybrało 20 najlepszych prac. Członkowie jury zwrócili uwagę na zaangażowanie uczestników konkursu w sesje, makijaże i stylizacje. Zaskakiwała oryginalność i entuzjazm kreacji wielu prac. Szczególnie oceniana była koloryzacja włosów, strzyżenie i stylizacja. Wybranie półfinałowej 20-stki było zadaniem naprawdę trudnym. Przewodniczącym jury tegorocznej edycji był Charlie Le Mindu - fryzjer, perukarz, stylista i autor scenicznych stylizacji samej Lady Gaga, w jury zasiedli również: Leszek Czajka - Ambasador L`Oréal Professionnel, Jacek Tatomir - Honorowy Ambasador L`Oréal Professionnel, Agata Kociołek - zwyciężczyni drugiej edycji konkursu L`Oréal Color Trophy z 2008 roku, którzy odpowiadali za kategorię: kolor, strzyżenie i stylizacja. W kategorii totat look oceniała Katarzyna Przybyszewska, a w kategorii strój i makijaż Agnieszka Ścibior.

Następnie 20 prac półfinałowych zostało poddanych pod ocenę międzynarodowych akademii fryzjerskich: Alexandre de Paris (Francja), Bertram Kainzner (Austria), Saks Academy (Wielka Brytania) i Rizos Academy (Hiszpania), które wyłoniły osiem prac finałowych. 10 czerwca wszyscy finaliści, na żywo przed jury, odtworzyli swoje stylizacje, które wcześniej oceniano jedynie na podstawie zdjęć.

Tematem konkursu L`Oréal Color Trophy 2012 był: "Wejdź w rolę światowego kreatora fryzur i trendów, stwórz swoją interpretacje tematu: L`Oréal Professionnel - Paryski Dom Mody Fryzjerskiej". Zadaniem fryzjera było przygotowanie modelki w stylizacji zgodnej z tematem konkursu. Fryzjerzy musieli do pracy używać wyłącznie produktów marki L`Oréal Professionnel. Fryzjer musiał zadbać również o oceniany przez jury total look: ważny był makijaż, strój oraz stylizacja.

 

 

 

Tegoroczną edycję wygrał Piotr Wieczorek z salonu Le Grand z Łodzi, II miejsce zajęła Agnieszka Regina Łatka z Avant Apres Salon Stylizacji z Krakowa, III miejsce przypadło Ernestowi Kawa z Klub Fryzjersko Kosmetyczny Y.E.S. ze Szczecina. Dodatkowo jury przyznało wyróżnienie za strzyżenie pracy Piotra Siewierskiego również z salonu Klub Fryzjersko Kosmetyczny Y.E.S. ze Szczecina. Finałowi konkursu towarzyszyło głosowanie na nagrodę publiczności na Facebooku marki L`Oreal Professionnel, w którym najwięcej głosów internautów zdobyła praca Daniela Gryszke z Akademii Berendowicz&Kublin z Opola.

Zwycięzcom i wszystkim finalistom serdecznie gratulujemy!

 

 

 

W czasie wieczoru został również rozstrzygnięty konkurs na najładniejszy salon roku 2012, w którym I miejsce zdobył Salon Ludwig z Gliwic, II salon The Stylist z Rzeszowa, a III salon Duda Hair Design z Warszawy.

Wieczór uświetnił występ fryzjerskiej grupy H3, która przedstawiła nowy, wyjątkowy, niepowtarzalny międzynarodowy program szkoleniowy L`Oreal Professionnel.

KOMENTARZE